Hoppa till huvudinnehåll

Jag heter Priscilla Simoes. Jag gick till en FBS-traning i Sorocaba i Brasilien maj 2019. Det var en kraftfull vändning för mig och min verksamhet. Efter att ha drivit en skola i 17 år kände jag mig lite trött och hade till och med spelat med idén att gå i pension. Men under utbildningen återupplivades min ursprungliga vision i den utsträckning att jag hade svårt att sova på nätter och jag blev förnyad i mitt kallelse till företag.

Jag gick tillbaka till min verksamhet och gjorde ett antal förändringar som resulterade i en påtaglig förbättrad atmosfär bland våra anställda och i förlängningen att även tillföra studenternas miljö. Vår skola expanderar nu både i antal studenter och vi öppnar nya branscher i andra städer, även utomlands, och vi uppgraderar vårt utbildningssystem. Jag känner att vår bästa tid är framåt.